czwartek, 2 kwietnia 2015

Raszyn

Witajcie!
Tak, mnie znowu nie było. Zapomniałam Wam napisać, że w poprzednim tygodniu z klasą wyjechałam do Włoch. Ale o tym w następnym poście. Niestety aparat odmawia posłuszeństwa. Będę musiała znowu pójść do jakiegoś serwisu.

A w Raszynie było bardzo owocnie. Przyszliśmy na staw, a to co rzuciło mi się w oczy: głowienki i czernice. Pierwsze w tym roku!  Nad stawem latały śmieszki. Było ich dość dużo, nie umiem określić ile. Szłam wraz z tatą groblą rozglądając się za jakimś fajnym ptakiem. Zobaczyłam parkę łabędzi niemych, które nurkowały tak jakby ćwiczyły pływanie synchroniczne :) Usłyszałam dziwny dźwięk- wcześniej było dość  cicho, więc się przestraszyłam. Popatrzyłam w tamtą stronę. Bingo! Coś na co czekałam- pierwsze w tym roku gęgawy! Na krańcu stawów pływały 2 samce gągołów. Słychać było  wiosenny śpiew bogatki. Nad głową przeleciał dzięcioł zielony. Przechodząc pomiędzy dwoma stawami, nad głową przeleciało mi kolorowe stadko gili. Na drugim stawie pływały 2 gęgawy i parka gągołów. Na stawie Falenckim pływały krzyżówki, łabędzie nieme, gęgawy, głowienki. Widać też było kormorany i czaple siwe. Bardzo fajny wyjazd!

Pozdrawiam!


13 komentarzy:

 1. Wiele ptaków widziałaś i z pewnością cieszyłaś się ich widokiem. Oddaj na naprawy aparat, bym i ja mogła się nimi cieszyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście ptaki cieszyły oczy :)

   Usuń
 2. Bardzo udany wyjazd jak widzę, sporo ciekawych okazów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli rozumiem, że wyjazd się udał ;) Gratuluję tylu ornitologicznych okazów! Całkiem sporo gatunków ptaków. Zazdroszczę Ci gągołów, nigdy ich nie widziałam.
  Pozdrawiam i Wesołych Świąt Wielkanocnych! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za życzenia i nawzajem :) Gągoła zobaczysz na pewno :)

   Usuń
 4. Gratuluję wspaniałych ptasich obserwacji !!
  Radosnych i szczęśliwych Świąt !!

  OdpowiedzUsuń
 5. Te stawy do świetne miejsce do obserwacji ptaków, dobrze wybrałaś udając się tam :-)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Raszyn, to ładne miejsce...
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie! :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze ukażą się po zatwierdzeniu.
Dzięki za każde miłe słowo!