środa, 4 listopada 2015

Reaktywacja!

Witajcie!
Ostatnio kompletnie nie mam siły i czasu, ale moja nieobecność jest spowodowana również brakiem tematu. Mazury dawno się wszystkim znudziły. Musiałam wymyślić co innego, a gdzie indziej niż tam się nie wybieram.
Siedziałam i myślałam jak tu zainteresować moich czytelników. I wymyśliłam. Podrzucę Wam kilka tytułów co ciekawszych lektur o tematyce przyrodniczej.
Na pierwszy ogień...


M. Wełnic "Zakochani w przyrodzie"

Jak można się domyślić książka opowiada o pasjonatach  przyrody (szczególnie bardzo młodych). Znajdują się w niej historie z różnych krańców Polski ubrane w słowa. Autorka opisuje najdziksze i najpiękniejsze zakątki. Pełno jest tam ssaków, ptaków, płazów, gadów czy innych roślinek :) Dzięki temu można poznać ich zwyczaje.
  Można tam znaleźć historie z m. in. :Akcji Bałtyckiej,  znad Biebrzy i z okolic Warszawy i wiele innych. Opowieści są bardzo ciekawe i pokazują trudy naszej wspólnej pasji.  Czyli wczesne wstawanie i częste wpadanie w błotko :)
Wzruszyłam się czytając o młodych przyrodnikach, którzy potrafią poświęcić swoje życie na badania i wyprawy. Sama czasem chciałabym mieć więcej samozaparcia żeby nie bać wyjścia w deszczu :)
Książka została wydana w 1982 i chyba tylko raz, więc trudno ja zdobyć. Mój egzemplarz mama kupiła w antykwariacie.Jeśli ktoś chciałby taką kupić to jest kilka książek na allegro. Za grosze. Naprawdę polecam, a szczególnie początkującym! Super lektura!
Pozdrawiam, Rudzik

9 komentarzy:

 1. Mazury się nigdy nie znudzą, są piękne :). Godni podziwu są młodzi ludzie, których pasjonuje przyroda. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takich książek to mi brakuje na półkach w księgarniach, wszędzie tylko wampiry, smoki i inne g..no.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że dobre książki z dawnych czasów wracają do łask.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mazury nigdy sie nie znudza ! Ciekawa ksiazka !
  Przepraszam za brak polskich znakow ale komentuje z tableta i potrafie wpisac!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. We've all suffered from no inspiration or sometimes just too tired to do anything on the blog. You were there too bother but through this beautiful book you may get it inspiration. A very nice book based on the nature :-)
  ******************
  Wszyscy cierpiał na brak inspiracji, a czasem po prostu zbyt zmęczony, żeby zrobić coś na blogu. Byłaś tam przeszkadza, ale dzięki tej pięknej książki może je dostać inspiracji. Bardzo ładne książka opiera się na naturze :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mazury nigdy się nie znudzą!
  Ciekawy pomysł! Z chęcią będę czytać posty o książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla czytelników w jakim wieku jest ta książka? Czy pięciolatkowi zainteresowanemu przyrodą można to czytać?

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę że można. Książka bardzo ciekawa, ale pięciolatka może trochę znudzić.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze ukażą się po zatwierdzeniu.
Dzięki za każde miłe słowo!